Loader

Alçipan Asma Tavan

Alçipan Asma Tavan  sistemleri, yüzeylerinin önemi ve modülerlikleri sayesinde akustik ortamlarin kontrol edilmesinde önemli bir rol oynamaktadirlar. Tavan plakalari bir ses emilimi, zayiflatimi ve azaltimi kombinasyonu saglarlar:

Ses emilimi;  gelen sesin plaka tarafindan yansitilmamis olan kismidir. Ses zayiflatimi, üzerlerinde ortak bir tavan boslugunun bulundugu komsu alanlar arasinda ses aktariminin kontrol edilmesidir. Ses azaltimi, tavan arasinda ortaya çikmis olan yada yukaridaki zeminden gelen sesin kontrol edilmesidir.

Tasyünü tavan plakasinin akustik özellikleri Gözeneklilik, Kalinlik ve Yogunlugun kombinasyonuna bagli olarak farklilik göstermektedir. Asagidaki tablo, bu parametrelerin her birini arttirirken akustik performans üzerindeki etkiyi göstermektedir. Gerekli akustik performanslari çok çesitli görsellerle birlestiren genis çapli yogunluklar ve malzemeler sunmaktadir.

Geleneksel olarak yeni bir binada akustik müdahaleler yönetmelikleri karsilama üzerinde odaklanir. Önerilen degerler dösenmis fakat bos olan alanlar için ayarlanmistir. Genel olarak bir pasif tavan montaji yapilir. Son kullaniciyla tanisildiktan sonra onun kendisine has ihtiyaçlari dikkate alinabilir. Insaatlardaki akustik ince ayar trendi su nedenlerle her geçen gün artmaktadir:
- Sakinlerin daha rahat ve saglikli çevreler konusunda büyüyen beklentileri, günlük gerçekliklerini karsilamak üzere optimal anlasilabilirlik, gizlilik ve konsantrasyon ihtiyaçlarinin dikkate alinmasi. 
- Sadece ofis ve dükkanlarda degil, ayrica okul ve hastanelerde de, kapalidan, daha açik mekanlara dogru tekrar düzenleme yapilmasi, iletisim, mahremiyet ve rahatsizlik konusunda yeni sinirlamalarin sunulmasi. 
- Uygun hale getirilmis bir ortam gerektiren tele-konferans veya ses destekli sunum gibi yeni iletisim teknolojilerini kullanimi.
 
Iste bu durum mevcut alanlarin tadil edilmesi gibi bir yeni fenomene yol açmistir. Armstrong’un bu konuya katilimi, akustik ihtiyaçlari yerine getirmek üzere son kullanicilar, alan planlayicilar ve akustik 
danismanlarla çalisarak devamli bir sekilde büyümektedir. Istenen sonuçlari elde etmenin bazi yollari sunlardir: 
 
- Mevcut bir pasif tavani diger bir akustik özellikle yenilemek. 
- Nokta akustigini saglayan Kanopiler gibi bagimsiz pasif tavan unsurlarinin eklenmesi. 
- Aktif akustiklerin sunulmasi

BİZİMLE İLETİŞİMDE KALIN

Şikayet görüş ve önerileriniz için bizimle dilediğiniz zaman
iletişime geçebilirsiniz.

0532 451 51 81 veya Bize Ulaşın

Arma Web